8 червня відзначають Всесвітній день океанів

8 червня весь світ відзначає Всесвітній день океанів. На планеті Земля є всього чотири океани: Атлантичний, Індійський, Тихий і Північний Льодовитий і всі вони складають один великий світовий аквасвіт.

Офіційно, на вищому міждержавному рівні, ідея проведення «Всесвітнього дня океанів» вперше прозвучала в 1992 році на міжнародному саміті, що проходив у Бразилії в місті Ріо-де-Жанейро.

З тієї пори «всесвітній день океанів» широко відзначається практично всіма, хто має хоч якесь відношення до Світового океану. Вчені-екологи, іхтіологи, персонал багатьох акваріумів, зоопарків, дельфінаріїв координують в цей день свої зусилля, щоб зберегти неповторну океанську флору і фауну від найбільшої для них небезпеки - людської жадібності.



5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Всесвітній день охорони навколишнього середовища був заснований Генеральною асамблеєю ООН в 1972 році й з тих пір відзначається всім світовим співтовариством щорічно. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН.

Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» — так було поставлене питання в цьому зверненні.

В 1972 році Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз'яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.

В 2011 р. Представництво Організації Об'єднаних Націй в Україні запросило громадські організації до партнерства у відзначенні Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, що у 2011 р. відзначається у Києві у Маріїнському парку. Свято включає у себе нагородження переможців конкурсу малюнків «Малюю планету — Малюю майбутнє!» у вигляді прес-конференції, майстер класи, екологічну виставку, концерт «Звуки природи», покази екологічних фільмів із програми кінофестивалю «ЕкоЧашка в Україні» в Голосіївському парку м. Києва


День Землі

День Землі (англ. Earth Day) — назва, яку використовують щодо різних заходів, що їх проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля.

День Землі — громадянська ініціатива, відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій.

Є два основні періоди проведення Днів Землі — у березні (ближче до весняного рівнодення) і 22 квітня. Крім того, окремі активісти й ініціативні групи планують і проводять заходи до Дня Землі ближче до моменту літнього сонцестояння, щоби максимально використовувати теплу погоду і вільний час людей.


29 січня-День відкриття Антарктиди

   Льодовий континент.

   193 роки тому, 28 січня 1820 року  учасники першої російської антарктичної експедиції (1819-1821) на човнах "Восток" і "Мирний" під командуванням Фадея Беллінсгаузена і Михайла Лазарєва  відкрили Антарктиду.

    Антарктида – шостий материк землі. Площа 13,975 мільйонів квадратних метрів. Включно з островами та шельфовими льодовиками.  Постійне населення – відсутнє. Понад 99 відсотків території вкрито льодом, товщина яких досягає 4500 м. Є й гірські райони, найбільша висота яких досягає 5140 м (масив Вінсон в горах Елсуорт) Тут полюс холоду планети (-88,3 градуси С на станції "Восток").